24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Schulz: Vstup Turecka do EÚ je v súčasnosti úplne vylúčený

 17.3.2017 17.3.2017  

DÜSSELDORF 17. marca (WebNoviny.sk) - Volebný líder Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) v blížiacich sa voľbách, bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz považuje vstup Turecka do Európskej únie momentálne za vylúčený.
"Za súčasných okolností je vstup (Turecka) do EÚ úplne vylúčený," vyhlásil pre piatkové vydanie regionálneho denníka Rheinische Post.

Odporúčame:Turecký prezident Erdogan zaútočil na Merkelovú, v Nemecku podľa neho ukrývajú teroristov

Na margo verbálnych útokov tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana voči Nemecku i ďalším členským krajinám Únie Schulz povedal, že "každý z premiérov európskych krajín by mu mal jasne povedať, že v súčasnosti prekračuje všetky hranice".

Odporúčame:Turecko trucuje, prestalo plniť časť dohody s Európskou úniou o migrantoch

Sankcie finančného charakteru voči Turecku však Schulz vníma so skepsou. "Jestvujú platby v rámci dohody o utečencoch, ktorými nepodporujeme pána Erdogana, ale v Turecku žijúcich utečencov. Ak by sa tu krátilo, pocítili by to nepraví," podčiarkol.
Viac k témam: Európska únia, Martin Schulz, nemecko, Recep Tayyip Erdogan, TureckoZdroj: Webnoviny.sk - Schulz: Vstup Turecka do EÚ je v súčasnosti úplne vylúčený © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow