25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Šéf amerických tajných služieb Clapper odstúpil z funkcie

SITA SITA SITA  18.11.2016 18.11.2016  

James Claper bol riaditeľom amerických tajných služieb od augusta 2010.WASHINGTON 18. novembra (WebNoviny.sk) - Šéf amerických tajných služieb James Clapper odstúpil z funkcie. Tento krok sa očakával v súvislosti so zvolením nového prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý vymenuje svojich vlastných činiteľov aj v oblasti bezpečnostných zložiek, informovala stanica BBC.

Clapper (75) však zostane na poste až do 20. januára, keď vyprší prezidentský mandát Baracka Obamu. Pod Clapperovo vedenie spadá vyše 17 rozličných úradov vrátane Ústrednej spravodajskej služby (CIA) či Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Celkovo má na starosti viac než 107 000 zamestnancov.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

V osobnom profile, ktorý iba niekoľko hodín pred oznámením jeho rezignácie zverejnil magazín Wired, Clapper uviedol, že nikdy nemal pochybnosti o morálnosti svojej profesie. Národná bezpečnostná agentúra (NSA), jeden z úradov pod jeho dohľadom, v roku 2013 čelila škandálu v kauze Edward Snowden.
Clapper bol riaditeľom amerických tajných služieb od augusta 2010, predtým zastával viacero vysokých postov vrátane námestníka ministra obrany pre rozviedku, či riaditeľa Národnej agentúry pre geografický prieskum (NGA). Pôsobil aj vo vzdušných silách a tiež ako hlavný prezidentský radca pre tajné služby.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow