26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Šéf parlamentu Danko sa Matovičovi viac venovať nebude

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Rokovací poriadok už podľa Andreja Danka doniesol do parlamentu slušnosť.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Rokovací poriadok už podľa predsedu NR SR Andreja Danka doniesol do NR SR slušnosť. Ako povedal Danko v utorok na tlačovej besede, vidí už teraz iné správanie, a to aj najväčších "krikľúňov".
"Vidím zmeny správania," konštatoval s tým, že tie už priniesla diskusia o novom rokovacom poriadku. Podľa neho situácia, ktorá vznikla v NR SR, je z neslušného správania indivíduí v parlamente. "Tí ľudia nechcú vládnuť, len urážať a napádať. Chcú peniaze posielať manželkám na inzerciu, alebo si ich záhadne delia, lebo sú len štyria," uviedol.
Odporúčame:

Poslanci prelomili Kiskovo veto, schválili rokovací poriadok

Opozícia kritizuje Dankov náhubkový zákon, obráti sa na súd

Matovič chce Dankovi robiť ťažké sny, opľul Ústavu SR

Rokovací poriadok ľudí nezaujíma, zhodli sa Kollár a Kotleba

Novela rokovacieho poriadku sa podľa Danka menila v diskusii. Odmieta, že by novela potláčala diskusiu, pretože poslanec bude mať k dispozícii 30 minút, pričom sa obmedzil čas na vystúpenie členov vlády. Danko sa odmietol vyjadrovať k Igorovi Matovičovi, ktorý avizoval, že nový rokovací poriadok nebude rešpektovať. "Matovič je z tých, ktorý kričia 'potras ma, strel mi'. Nechcem sa mu viac venovať a ani nebudem," vyhlásil.

Zmeny v rokovacom poriadku

Poslanci podľa v utorok schváleného rokovacieho poriadku viac nebudú môcť v rokovacej sále Národnej rady SR používať transparenty, ani vyhotovovať videá. I napriek tomu, že novelu v novembri nepodpísal prezident Andrej Kiska, poslanci ju dnes opätovne podporili 79 hlasmi.
Aj napriek neustálej kritike opozície, že koalícia chce takto zalepiť ústa opozičným poslancom, aby nepoukazovala na kauzy vlády, prešiel v zákone presne stanovený maximálny rečnícky čas poslancov. Prezident, predseda vlády a predseda NR SR však budú môcť hovoriť bez časového obmedzenia, podpredsedovia parlamentu a členovia vlády majú mať obmedzený čas, a to na 20 minút. Ale v prípade odvolávania člena vlády, bude môcť minister vystúpiť bez obmedzenia.
Taktiež prešla zmena, podľa ktorej budú môcť poslanci v rozprave vystúpiť dvakrát, a to prihlásením sa písomne pred začiatkom rozpravy, ako aj ústne počas nej. Ak sa poslanec prihlási písomne, rečnícky čas je najviac 30 minút. Ak sa poslanec prihlási ústne, má nárok na 10 minút.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow