20. september 2020. Ľuboslav(a). °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Šéf Pentagonu varuje KĽDR pred útokom na USA a ich spojencov

SITA  3.2.2017 3.2.2017  

Americký minister James Mattis vyhlásil, že akýkoľvek útok KĽDR bude porazený a že USA podporujú Južnú Kóreu v jej úsilí o udržanie stability na polostrove a v regióne.SOUL 3. februára (WebNoviny.sk) - Americký minister obrany James Mattis v piatok otvorene varoval KĽDR, že akékoľvek použitie jadrových zbraní z jej strany voči Spojeným štátom alebo ich spojencom sa stretne s "účinnou a zdrvujúcou" odozvou.
Nový šéf Pentagonu to povedal počas stretnutia so svojím rezortným kolegom Han Min-koom v Soule. Mattis vyhlásil, že akýkoľvek útok bude porazený a že USA podporujú Južnú Kóreu v jej úsilí o udržanie stability na polostrove a v regióne.
Mattis si vybral Južnú Kóreu za cieľ svojej prvej zahraničnej cesty vo funkcii ministra obrany. Predpokladá sa, že svoj pobyt v Soule využije na uistenie kórejskej garnitúry o pokračujúcej podpore krajiny zo strany USA v rámci bezpečnostných dohôd. Donald Trump počas svojej predvolebnej kampane obvinil Južnú Kóreu, že Spojeným štátom neplatí dostatočne veľa za vojenskú podporu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow