18. január 2019. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Severná Kórea obvinila americkú CIA, že pripravuje vraždu vodcu Kim Čong-una

 5.5.2017 5.5.2017  

SOUL 5. mája (WebNoviny.sk) - Severná Kórea obvinila v piatok americkú Ústrednú spravodajskú službu (CIA) a tiež juhokórejskú tajnú službu z prípravy biochemického útoku s cieľom zavraždiť jej "najvyššieho vodcu" Kim Čong-una. S odvolaním sa na severokórejské médiá o tom informovala spravodajská stanica BBC.
Severokórejské ministerstvo štátnej bezpečnosti vyhlásilo, že do krajiny s takýmto zámerom vstúpili teroristické skupiny podporované CIA aj juhokórejskou tajnou službou. Dodalo však, že KĽDR týchto teroristov "nemilosrdne zničila". Vo vyhlásení ministerstva, ktoré zverejnila severokórejská agentúra KCNA, sa ďalej uvádza, že pri údajnom sprisahaní mali byť použité "biochemické látky vrátane rádioaktívnych látok a jedovatých nanočastíc."

Odporúčame:Spojené štáty sprísnia sankcie voči KĽDR, chcú poslať Pchjongjangu silný odkaz

K útoku na severokórejského vodcu Kim Čong-una malo podľa ministerstva dôjsť na vojenskej prehliadke a verejnom vystúpení, pričom jed mal pôsobiť postupne a jeho následky by boli viditeľné po šiestich mesiacoch až roku.
Napätie na Kórejskom polostrove je značné už niekoľko týždňov, pričom k nemu prispievajú obavy, že by Pchjongjang mohol uskutočniť svoju šiestu jadrovú skúšku, proti čomu sa stavia OSN, ako aj Čína ako jediný významnejší zahraničný spojenec KĽDR. Americký prezident Donald Trump však zároveň len nedávno vyhlásil, že je otvorený stretnutiu s Kim Čong-unom.
Viac k témam: CIA, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, USAZdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea obvinila americkú CIA, že pripravuje vraždu vodcu Kim Čong-una © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow