17. január 2019. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Severná Kórea predstavuje podľa USA najnebezpečnejšiu a najnaliehavejšiu hrozbu

 19.4.2017 19.4.2017  

TOKIO 19. apríla (WebNoviny.sk) - Americký viceprezident Mike Pence označil v stredu Severnú Kóreu za "najnebezpečnejšiu a najnaliehavejšiu" hrozbu. "Severná Kórea je najnebezpečnejšou a najnaliehavejšou hrozbou pre mier a bezpečnosť," povedal Pence na palube lietadlovej lode Ronald Reagan kotviacej na japonskej námornej základni Jokosuka neďaleko metropoly Tokio.

Odporúčame:Severná Kórea chce napriek tlaku pokračovať v raketových testoch

"Ako jasne celému svetu povedal prezident Trump, éra strategickej trpezlivosti sa skončila," dodal Pence, ktorý na dvojdňovú návštevu Japonska pricestoval v utorok z Južnej Kórey, kde strábil tri dni. Z Japonska sa Pence presunie do Indonézie a svoju cestu po štyroch tichomorských krajinách ukončí v Austrálii.
Napätie na Kórejskom polostrove sa zvýšilo v dôsledku toho, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) pokračuje vo svojom jadrovom programe. S tým súvisia i doposiaľ najväčšie spoločné manévre USA a Južnej Kórey či vyslanie údernej skupiny amerických vojenských plavidiel do tejto oblasti.
Viac k témam: KĽDR, USAZdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea predstavuje podľa USA najnebezpečnejšiu a najnaliehavejšiu hrozbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow