16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Severná Kórea simulovala útoky na juhokórejské ciele

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Štátne noviny Rodong Sinmun zverejnili snímky simulovaných útokov na Modrý dom, oficiálnu rezidenciu juhokórejských prezidentov. SOUL 12. decembra (WebNoviny.sk) - Severná Kórea uskutočnila vojenské cvičenia, ktoré simulovali útoky na zariadenia v susednej Južnej Kórei, informovali v nedeľu severokórejské štátne médiá.
Podľa ich správy sledoval cvičenia osobne severokórejský vodca Kim Čong-un a s výsledkom bol spokojný, blahoželal vojakom."Nepriateľskí vojaci nebudú mať priestor, aby sa skryli, tobôž aby uskutočnili nejakú protiakciu," citovala ho tlačová agentúra DPA.
Manévre mali zničiť konkrétne ciele. Štátne noviny Rodong Sinmun zverejnili snímky simulovaných útokov na Modrý dom, oficiálnu rezidenciu juhokórejských prezidentov. Zo správy nie je jasné, kedy sa cvičenia uskutočnili. Podobné severokórejské simulované útoky na juhokórejské ciele nie sú ničím výnimočným. Severokórejské médiá o podobných cvičeniach informovali aj začiatkom decembra.
Južná Kórea sa obáva vojenskej provokácie svojho severného suseda, ktorý by mohol využiť politickú nestabilitu po odvolaní juhokórejskej prezidentky Pak Kun-hje, obvinenej z korupcie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow