24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Skialpinisti strhli lavínu v Žiarskej doline, jeden z nich neprežil

 21.1.2018 21.1.2018  

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) - V nedeľu popoludní pomáhali horskí záchranári dvom poľským skialpnistom, ktorí odtrhli lavínu v Žiarskej doline. Informuje o tom internetová stránka Horskej záchrannej služby s tým, že lavína mala odtrh približne tristo metrov a dvesto metrov dĺžku.

Jednému sa podarilo spod lavíny vyhrabať

Zasypala oboch mužov. Čiastočne zasypanému mužovi sa podarilo z lavíny vyhrabať a pomocou lavínového vyhľadávača našiel kolegu, ktorý bol zasypaný 1,5 metra hlboko.

Odporúčame:Vo vysokohorskom teréne je lavínové nebezpečenstvo tretieho stupňa sprevádzané silným vetrom

Na miesto smerovala skupina horských záchranárov zo Žiarskej doliny a aj horský záchranár zo Strediska lavínovej prevencie, ktorý bol v tom čase v teréne neďaleko miesta pádu lavíny. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári, ktorí z heliportu v Starom Smokovci zobrali horského záchranára a spoločne smerovali do Žiarskej doliny.

Mladého Poliaka sa nepodarilo zachrániť

Poveternostné podmienky nedovolili posádke vrtuľníka dostať sa do Žiarskej doliny.
Pozemná skupina záchranárov po príchode začali s resuscitáciou, ktorá nebola úspešná. Žiaľ, aj napriek snahe deviatich profesionálnych a šiestich dobrovoľných záchranárov sa 26-ročného Poliaka zachrániť nepodarilo.
Vo všetkých horských oblastiach pretrváva tretí stupeň lavínového nebezpečenstva.
Viac k témam: HZS Horská záchranná služba, lavínaZdroj: Webnoviny.sk - Skialpinisti strhli lavínu v Žiarskej doline, jeden z nich neprežil © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow