18. jún 2019. Vratislav/Vratislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Školáčku zrazil autobus na priechode pre chodcov v Trnave

 4.4.2017 4.4.2017  

BRATISLAVA/TRNAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) - Trinásťročnú cyklistku zrazil v pondelok v Trnave autobus. Školáčka išla po chodníku, na Špačinskej ceste začala prechádzať po priechode pre chodcov a nedala prednosť prichádzajúcemu autobusu. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, dievča po náraze spadlo na zem, zranilo sa však len ľahko. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje.
Minulú stredu v Trnavskom kraji skončili pod kolesami áut pri nehodách až štyri deti do desať rokov. Našťastie nešlo o vážne nehody.
Polícia znovu upozorňuje na to, že cyklisti a chodci sú pri nehodách vystavení najväčšiemu riziku a najhorším následkom. Najmä deti sú nepozorné, málo predvídavé, konajú impulzívne a často nevedia posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitli.
Cyklisti by mali vedieť, že priechod je určený pre chodcov. “Cyklista sa po ňom môže pohybovať tak, že zosadne z bicykla a vedie ho vedľa seba. Zároveň je tento spôsob bezpečnejší pre samotného cyklistu a ohľaduplnejší voči vodičom vozidiel,” dodala Kredatusová.
Viac k témam: nehoda, TrnavaZdroj: Webnoviny.sk - Školáčku zrazil autobus na priechode pre chodcov v Trnave © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow