30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slováci chcú bohaté Vianoce, často aj za cenu zadlženia

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Firma Kruk predpokladá, že priemerné náklady na oslavy vianočných sviatkov prekročia hranicu 500 eur.BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) - Polovica Slovákov síce má dosť peňazí na bežnú prevádzku domácnosti, no väčšie výdavky im spôsobujú problémy. Vyplynulo to z prieskumu spoločnosti Kruk, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov. Pätnásť percent Slovákov v prieskume uviedlo, že si v krátkom čase vezme pôžičku, okrem iného na nákup vianočných darčekov. Firma Kruk predpokladá, že priemerné náklady na oslavy vianočných sviatkov v tomto roku prekročia hranicu 500 eur.
Podľa údajov spoločnosti si ľudia najčastejšie požičiavajú sumy vo výške 400 až 800 eur. "Slováci chcú osláviť bohaté Vianoce a nakúpiť veľa darčekov. Často však za cenu zadlženia alebo následných problémov s bežnými výdavkami. Z našich skúseností zo susediacich krajín však vyplýva, že napríklad Poliaci sa s blížiacim koncom roka, naopak, snažia svoje záväzky vyrovnať a do nového roku vstúpiť s menšou finančnou záťažou," hovorí Markéta Kolářová, tlačová hovorkyňa spoločnosti Kruk.
Predvianočný čas je podľa firmy Kruk spojený aj s impulzívnymi nákupmi, motivovanými značnými zľavami obchodníkov v internetových i kamenných obchodoch v rámci tzv. čierneho piatka i ďalších zľavových akcií. Podľa údajov spoločnosti 48 % Slovákov neodolá lákavému nákupu ani v situácii, keď nemajú dostatok peňazí. Prieskum sa uskutočnil v októbri tohto roka na vzorke 1000 respondentov vo veku 16 až 65 rokov internetovou anketou.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow