27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slováci najviac využívajú povinné zmluvné poistenie

SITA  19.12.2016 19.12.2016  

Vplyv na uzavretie poistky má najmä cena produktu, ale dôležitá je aj osobná skúsenosť.
BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) - Poistné zmluvy ľudia najčastejšie uzatvárajú osobne v pobočke poisťovne alebo prostredníctvom finančných poradcov. Najvyužívanejšie poistenie, povinné zmluvné poistenie, uzatvára 40 % ľudí v pobočke a 31 % prostredníctvom finančného poradcu. Na treťom mieste je stránka poisťovne, ktorú pre uzavretie zmluvy využíva 10 % ľudí.
Vyplýva to zo štúdie Poistenec, poistenie, poisťovňa 2016, ktorú uskutočnila spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov z internetovej populácie staršej ako 18 rokov. Druhé najvyužívanejšie poistenie, pravidelne platené životné poistenie, si najviac opýtaných (54 %) uzatvára cez svojho finančného poradcu a na druhom mieste osobne v pobočke (32 %). Len malé percento ľudí uzatvára tento druh zmlúv inými cestami.
Úrazové poistenie, ktoré je tretím najbežnejším typom poistky, ľudia uzatvárajú, podobne ako životné poistenie, najčastejšie prostredníctvom finančného poradcu (52 %) a na druhom mieste osobne v pobočke (31 %). Poistku domácnosti uzatvára takmer zhodný počet ľudí osobne v pobočke poisťovne a cez finančného poradcu a poistku nehnuteľnosti o niečo viac ľudí uzatvára osobne v poisťovni.
Vplyv na uzavretie poistky má najmä cena produktu, ale dôležitá je aj osobná skúsenosť. "Keby sa dnes respondenti rozhodovali o uzavretí poistenia, najsilnejší vplyv by na ich rozhodnutie mala cena, 46 % opýtaných jej pridelilo známku 10, čo znamená veľmi silný vplyv. Nasledovala by osobná skúsenosť, prehľadnosť ponuky, komplexnosť ponuky a osobný prístup,” dodáva k výsledkom štúdie zástupca riaditeľa Nielsen Admosphere Slovakia Marek Zámečník.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow