27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slováci sa čoraz viac zaujímajú o výhodnejšie podmienky na úvery

 13.3.2017 13.3.2017  

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - Slováci sa stále viac zaujímajú ako získať výhodnejšie podmienky pre svoje spotrebiteľské úvery. Chcú si pri zlúčení úverov znížiť mesačnú splátku, ako aj celkové náklady na splácanie. Ako ďalej vyplynulo z prieskumu UniCredit Bank, usporiť celkové náklady chce 76 % Slovákov. Zníženie mesačnej splátky preferuje 46 % opýtaných.

Odporúčame:Hranica príjmu pre zvýhodnenú hypotéku sa od apríla zvýši

Za posledné tri roky podľa výsledkov prieskumu stúpol počet klientov, ktorí už zlúčenie alebo prevedenie úverov aktívne riešia, z 21 % na 29 %. Vzrástol aj počet tých, ktorí o využití tejto služby uvažujú, a to z 24 % na 34 %. Celkovo tak nad zlúčením svojich úverov premýšľajú takmer dve tretiny ľudí s úvermi. V aktuálnom prieskume sa tak vyjadrilo 63 % respondentov.

Odporúčame:Menia sa podmienky pri získavaní hypotekárnych úverov

Prieskum UniCredit uskutočnili vo februári 2017 a v novembri 2014 agentúry DataCollect a Ipsos na vzorke 525 respondentov vo veku 18 až 65 rokov splácajúcich spotrebiteľský úver.
Viac k témam: prieskum, UniCredit Bank, úveryZdroj: Webnoviny.sk - Slováci sa čoraz viac zaujímajú o výhodnejšie podmienky na úvery © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow