17. november 2018. Klaudia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slováci sa lúčili s vojakmi, Afganistan získa čerstvé posily

SITA  30.12.2016 30.12.2016  

Minister obrany Peter Gajdoš odchádzajúcim vojakom nariadil, aby sa z misie vrátili živí a zdraví.BRATISLAVA 30. decembra (WebNoviny.sk) - Štrnásti vojenskí špecialisti na komunikačné a informačné systémy odletia v najbližších dňoch do Afganistanu, kde sa zapoja do operácie Resolute Support. Na základni v Ružomberku sa s nimi v piatok slávnostne rozlúčil minister obrany SR Peter Gajdoš spolu s 2. zástupcom náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Jindřichom Jochom a s rodinami vojakov. Agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.
Šéf rezortu obrany vyjadril odchádzajúcim vojakom plnú podporu zo strany rezortu. "Odchádzate v období, keď sa všetci ľudia snažia byť so svojimi blízkymi možno viac ako inokedy. Aj to je dôkazom toho, že byť vojakom je poslanie, nie povolanie. A ako prosbu a zároveň aj rozkaz berte to, že sa máte všetci vrátiť živí a zdraví," povedal minister Gajdoš vojakom.
Veliteľ odchádzajúcich vojakov kapitán Ján Lamanec priblížil, že úlohou jednotky bude zabezpečiť komunikačné a informačné technológie pre veliteľstvo v Afganistane. Ako doplnil, budú plniť aj úlohu administrátorov a podpory užívateľov. Celkovo bude v operácii Resolute Support po príchode nových posíl pôsobiť 56 príslušníkov slovenských ozbrojených síl, z toho štyri vojačky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow