25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slovensko chce pri jadre spolupracovať s Bieloruskom

SITA SITA SITA  28.11.2016 28.11.2016  

Podľa predsedu vlády Roberta Fica v súčasnosti Slovensko nevie nahradiť jadrovú energiu inými zdrojmi.
BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) - Slovensko sa bude aj naďalej spoliehať na jadrovú energiu. "Ani technicky, ani investične si nevieme predstaviť, že by bola výroba elektriny z jadra nahradená napríklad veternými elektrárňami alebo výrobou elektriny z fotovoltaiky," povedal na tlačovej besede počas minulotýždňovej návštevy Bieloruska predseda vlády Robert Fico.
Odporúčame:

Fico navštívil Bielorusko, chce spoluprácu vo farmácii

Práve s Bieloruskom by malo Slovensko posilniť spoluprácu v oblasti jadrovej energetiky. "Nehovorili sme vo všeobecnosti, ale o konkrétnej spolupráci. Bola by veľká chyba pokiaľ by dve krajiny ako Slovensko a Bielorusko s takým objemom poznatkov a skúseností z jadrovej energetiky nespolupracovali," konštatoval Fico.
Slovensko má v súčasnosti štyri jadrové bloky. Dva v Jaslovských Bohuniciach a dva v Mochovciach, kde sa v súčasnosti dostavujú ďalšie dva bloky. V budúcnosti by mohol vyrásť v Bohuniciach nový jadrový zdroj, ktorý by nahradil v súčasnosti odstavované dva bloky jadrovej elektrárne V1. Atómové elektrárne dodávajú vyše 55 % elektriny na Slovensku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow