26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slovensko potrápi vietor, pre tieto okresy platí výstraha

SITA  26.12.2016 26.12.2016  

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred silným vetrom.BRATISLAVA 26. decembra (WebNoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na utorok 27. decembra výstrahy prvého aj druhého stupňa pre vetrom a prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.
Výstraha druhého stupňa pred vetrom platí pre okresy Žilina, Martin, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad. V týchto okresoch môže v polohách nad 1500 metrov miestami vietor nárazovo dosiahnuť rýchlosť 32 - 39 m/s, čiže 115 až 140 km/h. Pre väčšinu okresov na západnom a strednom Slovensku platí výstraha prvého stupňa.
Výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí pre okresy na severe stredného a východného Slovenska, medzi ktoré napríklad patrí Čadca, Banská Bystrica, Brezno, Spišská Nová Ves či Snina. Jazyky a záveje sa môžu tvoriť ojedinele a najmä na horských priechodoch. "Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," píše sa na stránke SHMÚ.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow