17. júl 2019. Bohuslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slovensko trápi pracovná sila, Fico má výzvu pre budúci rok

SITA  25.12.2016 25.12.2016  

Nedostatok zamestnancov môže podľa Roberta Fica pribrzdiť slovenskú ekonomiku.
PIEŠŤANY 25. decembra (WebNoviny.sk) – Veľkou výzvou pre Slovensko v nadchádzajúcom roku bude podľa predsedu vlády Roberta Fica riešenie nedostatku pracovnej sily.
,,Ešte pred tromi – štyrmi rokmi sme hovorili, že nezamestnanosť je najväčší problém, ale dnes firmy doslova kričia a dožadujú sa nových pracovných síl. Je tu veľký tlak na vládu, aby odsúhlasila ,,dovoz" pracovníkov zo zahraničia, s čím my príliš nesúhlasíme," povedal Fico.
Vláda chce podľa neho ešte využiť potenciál, ktorý je medzi nezamestnanými, aj keď v ich štruktúre je množstvo takých, ktorí nemajú ani základné vzdelanie. ,,Toto bude pravdepodobne veľká výzva, aby sme nezačali brzdiť ekonomiku, ktorá šliape výborne, máme jeden z najvyšších ekonomických rastov," dodal Fico. Všetky dôležité ekonomické parametre na rok 2017 vyzerajú podľa neho vynikajúco a nie je dôvod na žiadnu nervozitu.
Druhou veľkou výzvou budúceho roku je podľa neho budúcnosť Európskej únie a jej prípadné rozkolísanie po rôznych referendách. ,,V prípade rozkolísania Európskej únie prežijú len krajiny, ktoré budú vnútorne politicky stabilné a silné, preto nám musí záležať na politickej stabilite," poznamenal predseda vlády.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow