19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Smer bude mať snem, Čaplovič a Paška vo funkciách končia

SITA SITA SITA  3.12.2016 3.12.2016  

Podľa analytika Baránka sú pripravované zmeny v Smere nedostatočné.
BRATISLAVA 3. decembra (WebNoviny.sk) – Smer-SD čaká o týždeň snem v Prešove, na ktorom má dôjsť k personálnym zmenám.
Podpredsedu strany Dušana Čaploviča, ktorý listom predsedovi Smeru oznámil, že už nehodlá byť funkcionárom, nahradí žilinský župan Juraj Blanár.

Očakávala sa väčšia generačná výmena

Ten doteraz v strane od jej vzniku zastával funkciu žilinského krajského predsedu. Vo funkcii skončí aj Pavol Paška a nahradí ho minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý doteraz pôsobil ako stranícky šéf v Košickom kraji. Podľa informácií agentúry SITA Paška sa o tom, že nebude podpredsedom, dozvedel len sprostredkovane a na rokovaniach predsedníctva sa nezúčastňuje. Nebol ani na októbrovej programovej konferencii strany.
Podľa analytika Jána Baránka však tieto personálne zmeny pre Smer-SD nič neriešia "Toto je nič, to nie sú zmeny. Čaplovič už mal svoj vek. S Paškom sa zas už rátalo, že skončí. To sú zmeny len na oko," povedal Baránek, podľa ktorého sa očakávala väčšia generačná výmena, najmä čo sa týka vplyvu. "Ak k tomu nepríde, bude to sklamanie a Smeru to nepomôže. Smeru by pomohlo, keby generácia korunných princov sa posilnila," uviedol analytik s tým, že ak dôjde len k takýmto zmenám, očakávania sa nenaplnia a potenciál nárastu preferencií sa nedostaví.

Pellegrini po hviezdnom období zanikol

Na výmenu predsedu však podľa Baránka zatiaľ nedozrel čas. Robert Kaliňák už zas nie je podľa neho korunný princ. "Mali by sa však viac vysunúť dopredu Peter Pellegrini, Peter Kažimír a Marek Maďarič," uviedol. Baránek nechápe prečo zanikol Pellegrini, ktorý mal minulý rok svoje hviezdne obdobie. "Obsadzoval v popularite prvé miesta. Zrazu je o ňom veľmi málo počuť," povedal.
Personálne zmeny by sa však podľa Baránka žiadali aj na ďalších postoch vo vedení. V užšom vedení by sa to malo podľa neho týkať Vladimíra Faiča či Jána Richtera. Obnoviť by však bolo potrebné aj členov predsedníctva.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow