17. november 2018. Klaudia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

SMER-SD zmení šéfov v dvoch krajoch

SITA  15.12.2016 15.12.2016  

Juraja Blanára na čele žilinskej krajskej organizácie nahradí Igor Choma alebo Ján Podmanický.BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) – Novým krajským predsedom Smeru-SD v Košickom kraji by sa mal stať košický primátor Richard Raši. Ten by mal podľa informácií agentúry SITA nahradiť vo funkcii Petra Žigu, ktorého v sobotu zvolili delegáti na sneme Smeru za podpredsedu strany. Z rovnakého dôvodu dôjde k výmene aj na poste predsedu Smeru v Žilinskom kraji.
Doterajší predseda Juraj Blanár bol rovnako zvolený za podpredsedu Smeru. Podľa informácií agentúry SITA sa o predsedovi rozhodne medzi žilinským primátorom Igorom Chomom, ktorý je krajským podpredsedom Smeru a Jánom Podmanickým, ktorý šéfuje straníckej organizácii v okrese Čadca. Obaja sú poslancami NR SR.
K vymenovaniu nových krajských predsedov by malo dôjsť v januári. "V krátkom čase dôjde k vymenovaniu nových predsedov krajov," oznámil predseda Smeru Robert Fico po sneme. Krajských predsedov volí a odvoláva podľa stanov strany predsedníctvo Smeru. Krajský predseda je výkonný a politický predstaviteľ strany na úrovni kraja. Za svoju činnosť zodpovedá predsedníctvu strany.
"Krajský predseda zodpovedá za politickú koordináciu činnosti okresných predsedov a za nerušený výkon politiky strany na úrovni kraja. Krajský predseda môže podať návrh na vymenovanie a odvolanie okresného predsedu," píše sa v stanovách Smeru.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow