27. november 2020. Milan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Smrť dôchodkyne, ktorej vypli elektrinu, vyvolala protesty

NextFuture NextFuture NextFuture  20.11.2016 20.11.2016  

Osemdesiatjedenročná žena používala sviečky, aby sa zohriala a mala svetlo. Zomrela pri požiari vo svojom byte. Vyšlo najavo, že sa udusila splodinami z požiaru, ktorý spôsobila horiaca sviečka, keď žena zaspala.MADRID 20. novembra (WebNoviny.sk) - Tisíce ľudí vyšli v sobotu do ulíc približne 20 španielskych miest na protest proti energetickej chudobe. Demonštrácie vyvolala smrť starej osamelej ženy, ktorej dodávateľ vypol elektrinu, pretože nezaplatila účty.
Osemdesiatjedenročná žena používala sviečky, aby sa zohriala a mala svetlo. Zomrela minulý pondelok pri požiari vo svojom byte v meste Reus, južne od Barcelony. Vyšlo najavo, že sa udusila splodinami z požiaru, ktorý spôsobila horiaca sviečka, keď žena zaspala.
Demonštranti vyjadrovali hnev voči úradom a ich neschopnosti zabrániť dodávateľským spoločnostiam, aby odpájali zraniteľných ľudí od dodávok energií či vody.
Týždeň pred smrťou Rosy PV, ako o nej písali médiá, zahynula pri inom požiari spôsobenom skratom elektrického ohrievača v byte na piatom poschodí v meste Zaragoza 12-ročná Lucia Fuoliová, uviedla BBC. Oheň jej a jej otcovi zabránil ujsť z bytu dvermi. Pri vyliezaní cez okno sa pošmykla a vypadla z neho pred očami svojho bezmocného otca, ktorý sa pridŕžal televíznej antény.
"V novembri teploty klesajú a ľudia potrebujú vykurovanie. Žiaľ, v mnohých domácnostiach rodiny nedokážu uhradiť náklady na tieto zvýšené výdavky," uviedol šéf projektu Červeného kríža určeného pre tých najohrozenejších, Fernando Cuevas.
Stovky ľudí sa dnes zhromaždili pred madridským sídlom energetickej spoločnosti Fenosa, ktorá odpojila žene dodávky elektriny. Vykrikovali, že jej smrť bola "vražda". Nedávny prieskum ukázal, že každý rok v Španielsku zomrie 7000 ľudí v dôsledku energetickej chudoby, čo je šesťnásobne viac ako tých, ktorí zomreli v roku 2015 pri dopravných nehodách.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow