25. máj 2019. Urban. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Snemovňa lordov schválila dodatok k zákonu o brexite, ochráni práva občanov EÚ

 3.3.2017 3.3.2017  

LONDÝN 1. marca (WebNoviny.sk) - Snemovňa lordov britského parlamentu schválila dodatok k zákonu o brexite, ktorý chráni práva troch miliónov občanov Európskej únie žijúcich v Británii.
Schválenie dodatku hornou komorou britského parlamentu znamená, že vláda premiérky Theresy Mayovej bude musieť do troch mesiacov od iniciovania brexitu predložiť návrhy na zaručenie práv občanov EÚ žijúcich v Británii.
Snemovňa lordov hlasovala za dodatok k návrhu zákona o brexite v pomere 358 k 256.
"Sme sklamaní, že sa lordi rozhodli pripomienkovať návrh zákona, ktorý v Dolnej snemovni prešiel bez zmien. Tento návrh zákona má jednoduchý cieľ: realizovať výsledok referenda (o odchode Británie z EÚ) a umožniť vláde začať rokovania. Náš postoj k občanom EÚ sme opakovane dali jasne najavo. Chceme, aby boli čo najskôr zaručené práva občanov EÚ žijúcich v Británii, ako aj práva Britov žijúcich v Európskej únii," uvádza sa v stanovisku ministerstva pre odchod Británie z EÚ k výsledku hlasovania v Snemovni lordov.
Výsledok hlasovania v hornej snemovni britského parlamentu dočasne sťažil Mayovej situáciu, ktorá teraz musí vrátiť vládny návrh zákona do Dolnej snemovne. Tá ho predtým prijala bez zmien a očakáva sa, že dodatok prijatý Snemovňou lordov zruší.
Britská premiérka chce najneskôr do konca marca aktivovať článok 50. Lisabonskej zmluvy, ktorý špecifikuje podmienky odchodu členských krajín z EÚ.
Viac k témam: brexit, Veľká BritániaZdroj: Webnoviny.sk - Snemovňa lordov schválila dodatok k zákonu o brexite, ochráni práva občanov EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow