18. január 2019. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Sneženie komplikuje dopravu, na východe prvý situačný stupeň

SITA  13.1.2017 13.1.2017  

Mimoriadnu situáciu vyhlásili pre silný vietor, tvorenie závejov a stále sneženie v okresoch Humenné, Medzilaborce a Snina.PREŠOV/HUMENNÉ 13. januára (WebNoviny.sk) - Prvý situačný stupeň vyhlásili v piatok o 8:00 prešovskí cestári na komunikáciách v oblasti Humenné. Mimoriadnu situáciu vyhlásili pre silný vietor, tvorenie závejov a stále sneženie. Platí pre okresy Humenné, Medzilaborce a Snina.
Najhoršia situácia je podľa humenského oblastného riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SaÚC PSK) Vasila Guzana za obcou Kamenica n/Cirochou (okres Humenné) smerom na Sninu, zhruba 300-metrový úsek neustále zafúkava.
Policajti tu preto zastavili dopravu a cestári záveje odstraňujú. Sneh na cesty nafúkava aj na ďalších úsekoch. "Robíme čo sa dá, všetky autá sú v teréne. Sťahujeme aj ľudí k traktorom," uviedol pre agentúru SITA Guzan. K dispozícii majú šesť sypačov a dva traktory. Ako dodal dispečer SaÚC PSK Jaroslav Štofko, na ostatných cestách sa momentálne nachádza vrstva kašovitého, posypaného snehu.

Problémy MHD v Košiciach

Vytrvalé sneženie v Košiciach spôsobuje problémy v mestskej hromadnej doprave. Ako dnes informovala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Michaela Karaffová, ráno jazdila MHD bez väčších problémov, no okolo 6:30 sa situácia začala komplikovať a stále sa zhoršuje.
"Už viac ako hodinu máme zablokovanú linku 33 na Zelenom dvore aj autobusy na Vojenskej ulici, momentálne je neprejazdný smer na Sídlisko Dargovských hrdinov od obchodného domu Mier. Zhoršenú situáciu hlási aj sídlisko nad Jazerom," uviedla Karaffová.
Podľa Karaffovej momentálne jazdí mestská hromadná doprava s meškaním 10 - 20 minút vrátane električkovej dopravy, ktorá má problémy so zasneženými výhybkami. "Keďže stále husto sneží, dá sa predpokladať, že situácia sa bude naďalej zhoršovať," povedala Karaffová.

Sneží aj v Nitrianskom kraji

Sneženie, silný vietor a námraza komplikuje dopravu aj v Nitrianskom kraji. Zvýšený počet dopravných nehôd však polícia neeviduje.
Ako informovala agentúru SITA nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, od rána bolo v kraji šesť škodových udalostí. Vodiči musia jazdiť opatrne a prispôsobiť jazdu poveternostným podmienkam a stavu vozovky.
"V teréne máme všetky dostupné mechanizmy. Cesty v okrese Nitra sú zjazdné," uviedol vedúci nitrianskeho strediska Regionálnej správy a údržby ciest Nitra Ľubomír Andrášik.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow