14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

SNS chce obmedziť prácu cez sviatky, je to novodobé otroctvo

SITA  14.1.2017 14.1.2017  

Slovenská národná strana v spolupráci s koaličnými partnermi predkladá návrh novely zákona, ktorá obmedzuje prácu v maloobchode počas sviatkov a dní pracovného pokoja s výnimkou nedieľ.
BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) - Slovenská národná strana (SNS) tvrdí, že práca počas sviatkov a dní pracovného pokoja, pokiaľ to nie je nevyhnutné, ako napríklad v prípade lekárov, hasičov, policajtov a iných, je novodobým otroctvom.
"Pričom otrokári sú poväčšine nadnárodné obchodné reťazce, ktoré v niektorých materských krajinách tamojších občanov nechajú cez sviatky odpočívať. Mnohí zamestnanci vykonávajúci prácu v predajniach sa počas sviatkov nemôžu riadne venovať svojim rodinám, pretože v čase, keď sú ich deti a ostatní rodinní príslušníci doma, títo zamestnanci pracujú," uvádza sa v tlačovej správe SNS, o ktorej agentúru SITA informovala riaditeľka komunikačného oddelenia SNS Júlia Kollárová.
Odporúčame:

OĽaNO navrhuje príplatky za prácu v sobotu a nedeľu

Ako sa ďalej uvádza v tlačovej správe, SNS v spolupráci so svojimi koaličnými partnermi predkladá návrh novely zákona, ktorá obmedzuje prácu v maloobchode počas sviatkov a dní pracovného pokoja s výnimkou nedieľ.
Opoziční poslanci Národnej rady SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zas navrhujú zaviesť povinný príplatok za prácu v sobotu vo výške 50 percent a za prácu v nedeľu v sume 100 percent z priemernej mzdy zamestnanca. Na tlačovej besede v piatok 13. januára to uviedol šéf OĽaNO Igor Matovič. Upozornil na to, že na Slovensku pracuje v sobotu každý štvrtý zamestnanec a v nedeľu každý piaty zamestnanec. Návrh novely Zákonníka práce, ktorá zavádza povinné príplatky za prácu v sobotu a v nedeľu, predložia poslanci za OĽaNO na najbližšiu schôdzu parlamentu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow