22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

SOVA Digital otvára dvere Industry 4.0 v našich podnikoch

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Bratislava – 1. december 2016 Požiadavky na aplikáciu princípov Industry 4.0 do výrobných procesov slovenských podnikov sa zintenzívňujú. Moderný priemysel dlhodobo zvyšuje tlak na zmeny vo výrobe cez nároky na rozmanitosť a variabilitu výrobkov, zrýchlenie dodávok a znižovanie cien.
Zhodli sa na tom účastníci 18. ročníka PLM Fóra, konferencie zameranej na digitalizáciu a optimalizáciu výrobných procesov, organizovanej spoločnosťou SOVA Digital. Tá prináša slovenským firmám jedinečné a komplexné know-how na prispôsobenie sa novým technologickým výzvam a efektívne nastavenie predvýrobných a výrobných fáz pre potreby trhu.
Slovenský výrobný priemysel dnes stojí pred zásadnými zmenami. Výrobné podniky pracujúce v štandardných systémoch postupne vyčerpávajú potenciál zvyšovania produktivity. Cestou, ako zvýšiť efektivitu a udržať konkurencieschopnosť je digitalizácia. SOVA Digital už 25 rokov prináša do slovenských firiem progresívne a inovatívne technológie pomáhajúce výrobným podnikom jednoduchšie a rýchlejšie zvyšovať kvalitu a prispôsobovať sa nárokom zákazníkov. Aktuálne prichádza s novým strategickým programom zameraným na prípravu a jednoduchý nábeh svojich zákazníkov na Industry 4.0. Program v plnom rozsahu podporuje Koncepciu inteligentného priemyslu pre Slovensko, prijatú koncom októbra vládou SR, na príprave ktorej sa spolupodieľali aj zástupcovia SOVA Digital.
"Aj keď sa podniky v posledných rokoch zaoberajú vplyvom technologických zmien Industry 4.0, napriek tomu pri kontakte so slovenskými firmami cítime isté nepochopenie globálnych nárokov a nedocenenie významu a dôsledkov nastavenia sa na nové priemyselné trendy. To môže viesť k oslabeniu, či strate konkurencieschopnosti," konštatuje Martin Morháč, riaditeľ SOVA Digital a dopĺňa: "SOVA Digital preto prináša jasný koncept riešenia digitalizácie a zefektívnenia výroby a pomáha nimi otvoriť dvere Industry 4.0 v slovenských podnikoch."
Portfólio produktov a služieb SOVA Digital pomáha vo vnútri firmy nastaviť reálne vykonateľnú stratégiu a program zameraný na prípravu a jednoduchý nábeh na zmeny. "SOVA Digital má v tomto smere jedinečnú pozíciu a obrovské know-how, pretože pracuje s riešeniami Siemens, ktorý je dlhodobým lídrom na trhu v celosvetovom merítku a roky sa pripravuje na tieto zmeny," skonštatoval M. Morháč. Tím odborníkov SOVA Digital navrhuje unikátne riešenia pre každú jednotlivú spoločnosť. Je postavený na špecialistoch, ktorí riešia potreby klientov vždy s ohľadom na ich špecifiká, možnosti a potreby, a ako jediný na trhu aj v celej šírke riešenia produktu v rámci firmy až po reťazec subdodávateľov, logistiku a ďalšieho servisu.

SOVA Digital

Spoločnosť SOVA Digital prináša už 25 rokov na slovenský trh inovatívne riešenia, ktoré pomáhajú slovenským výrobným podnikom udržať si konkurencieschopnosť a rozvíjať sa v tempe zvyšujúcich sa nárokov trhu a globálnych priemyselných trendov. SOVA Digital dnes ponúka komplexné riešenia digitalizácie a optimalizácie výrobných procesov v koncepte Industry 4.0 Je výhradným dodávateľom PLM (Product Lifecycle Management) riešení od Siemens PLM Software pre slovenský trh. Má za sebou tisícky úspešných projektov a stovky spokojných klientov.

PLM Fórum

Tradičné fórum odborníkov a zákazníkov využívajúcich produkty Siemens PLM Software organizované spoločnosťou SOVA Digital. Každoročne prináša najnovšie informácie o produktoch, trendoch, smerovaniach a vývoji nových riešení v oblasti optimalizácie výroby a je súčasne aj priestorom pre prezentovanie úspešných príbehov a skúsenosti z využívania PLM produktov v reálnej praxi. Na tohtoročnom PLM Fóre SOVA Digital predstavila koncovým zákazníkom jedinečnú technológiu pre optimalizáciu výrobných procesov v koncepte Industry 4.0 – digitálne dvojča.

Viac informácií nájdete o Industry 4.0 nájdete na www.industry4.sk, www.sova.sk

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow