16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Spôsobilo pád lietadla s Alexandrovcami nekvalitné palivo?

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

Odobrali vzorky z nádrže použitej na doplnenie paliva do lietadla Tu-154, ktoré sa zrútilo do Čierneho mora.SOČI 28. decembra (WebNoviny.sk) - Ruský hlavný vyšetrovací úrad oznámil, že odobral vzorky z nádrže použitej na doplnenie paliva do ruského armádneho lietadla, ktoré sa zrútilo v nedeľu 25. decembra do Čierneho mora.
Vyšetrovací výbor Ruskej federácie uviedol, že vzorky paliva teraz analyzujú odborníci. Vyšetrovatelia preverujú možnosť, že haváriu stroja typu Tu-154, ktorý sa zrútil dve minúty po štarte z ruského prímorského mesta Soči, spôsobilo nekvalitné palivo. Práve v Soči mal stroj medzipristátie určené na doplnenie paliva.

PÁD LIETADLA S ALEXANDROVCAMI

Ako ďalšie možné príčiny nešťastia vyšetrovatelia zatiaľ nevylúčili ani chybu pilota, zlyhanie zariadení (prístrojov) alebo uviaznutie cudzieho predmetu v motoroch. Havária si vyžiadala životy všetkých 92 ľudí na palube lietadla, medzi ktorými sa nachádzalo 64 členov armádneho umeleckého súboru Alexandrovovci. Svetoznámy súbor cestoval na novoročný koncert na ruskú vojenskú základňu v Sýrii.
Vyšetrovací výbor Ruskej federácie informoval, že lokalizoval muža, ktorý nakrútil ruské armádne lietadlo, ako sa v nedeľu 25. decembra zrútilo do Čierneho mora. Ruský hlavný vyšetrovací úrad uviedol, že našiel niekoľko svedkov havárie stroja Tu-154 vrátane spomínaného muža, ktorý nakrútil krátky let lietadla a jeho pád. Výbor však nezverejnil jeho totožnosť.
Lietadlo patriace ruskému ministerstvu obrany, spadlo do Čierneho mora dve minúty po štarte v prímorskom meste Soči.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow