10. december 2018. Radúz. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Stanislavu Ž. obvinenú z vraždy druha vzali do väzby

 15.5.2017 15.5.2017  

BANSKÁ BYSTRICA 15. mája (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Banskej Bystrici vzal do väzby 45-ročnú Stanislavu Ž., stíhanú za obzvlášť závažný zločin vraždy. Obvinená v Dudinciach nožom bodla svojho 53-ročného druha Júliusa tak, že ten na mieste zraneniu podľahol.
Rozhodnutie súdu je právoplatné, pretože obvinená ani jej obhajca nepodali voči nemu sťažnosť. Pre agentúru SITA to dnes uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Adriána Vašková.
Tragédia sa stala vo štvrtok 11. mája večer v dome usmrteného Júliusa po vzájomnej hádke. Žena najprv tvrdila, že Július sa zranil sám, ale záchranári, a neskôr obhliadajúci lekár, mali podozrenie, že išlo o násilné konanie inej osoby. Súdna pitva potvrdila, že smrť na stala po bodnutí nožom, pričom bolo zasiahnuté priamo srdce.
Žene hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Vo väzbe je z obavy, že by mohla ujsť, alebo sa skrývať či inak mariť trestné stíhanie.
Viac k témam: krimi, súdyZdroj: Webnoviny.sk - Stanislavu Ž. obvinenú z vraždy druha vzali do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow