29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Starbucks reaguje na kroky Trumpa, zamestná 10 000 utečencov

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Obchodný reťazec Starbucks uviedol, že 'nebude stáť bokom a mlčať' v čase, keď s každým ďalším krokom novej administratívy USA narastá neistota. WASHINGTON 30. januára (WebNoviny.sk) - Americká firma Starbucks, najväčší obchodný reťazec kaviarní na svete, oznámila plán, že v najbližších piatich rokoch mieni v rôznych častiach sveta zamestnať 10.000 ľudí utekajúcich pred vojnou, násilím, prenasledovaním alebo diskrimináciou. Ide o reakciu firmy na kroky nového prezidenta USA Donalda Trumpa v oblasti imigračnej politiky.
Výkonný riaditeľ firmy Starbucks Howard Schultz v otvorenom liste svojim zamestnancom napísal, že príslušné Trumpovo nariadenie uňho vyvoláva znepokojenie, smútok, ale aj rozhodnutie konať.
Odporúčame:

Tisíce ľudí protestovali proti Trumpovmu imigračnému výnosu

Obmedzenia moslimov podľa Trumpa fungujú a budú ešte horšie

Cudzinci s trvalým pobytom v USA sa môžu vrátiť

USA pod paľbou kritiky: Obmedzenie moslimov poškodí i Európe

Prísľub amerického sna je spochybnený

"Žijeme v bezprecedentnej dobe, v období, keď je spochybnený prísľub amerického sna," uvádza sa v liste. Otvoreným listom chce dať Schultz súčasne najavo, že Starbucks "nebude stáť bokom a mlčať" v čase, keď s každým ďalším krokom novej administratívy USA narastá neistota.
Schultz dodal, že je v kontakte so zamestnancami, ktorých sa týkajú reštrikcie na vstup na územie USA, ako aj preverovanie osôb pochádzajúcich zo siedmich moslimských krajín - Sýrie, Líbye, Sudánu, Iránu, Iraku, Somálska a Jemenu -, vyplývajúce z Trumpovho nedávneho výnosu. Starbucks pôsobí v 75 krajinách sveta, kde má viac ako 25.000 kaviarní, dodala spravodajská stanica BBC.

Kritika prišla aj z technologického sektora

Nariadenie prezidenta Trumpa zakazujúce občanom siedmich krajín s väčšinovým moslimským obyvateľstvom vstup na územie USA kritizoval v uplynulých dňoch aj americký technologický sektor. Šéfovia koncernov, ktoré sídlia prevažne v kalifornskom Silicon Valley a zamestnávajú mnoho pracovníkov z moslimských krajín, ho označili za nemorálne.
Trumpovo volebné víťazstvo technologické firmy prekvapilo. Mnohé počítali s tým, že do Bieleho domu sa dostane jeho vyzývateľka Hillary Clintonová z tábora demokratov, ktorí si so spoločnosťami v Silicon Valley lepšie rozumejú.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow