24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Štát je pripravený naspäť skupovať energetické podniky

SITA  3.1.2017 3.1.2017  

Podľa ministra hospodárstva Petra Žigu v súčasnosti sa neuvažuje nad vytvorením štátneho energetického holdingu.BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) - Zmena pomerov v slovenských energetických podnikoch sa v najbližšom období neočakáva. Ministerstvo hospodárstva nemá informácie o tom, že by sa niektorý investor chystal odísť z energetickej spoločnosti. "Nič podobné sa nám v tejto chvíli nedostáva na stôl. Nemáme informácie, že by nejaký investor uvažoval nad predajom svojho energetického podielu," povedal v rozhovore pre portál vEnergetike.sk minister hospodárstva Peter Žiga.
Štát je však podľa neho pripravený v prípade odchodu niektorého akcionára z energetickej firmy odkúpiť jeho podiel. Nie však prostredníctvom štátneho energetického holdingu, o založení ktorého uvažovala bývalá vláda Roberta Fica, ale napríklad prostredníctvom štátneho SPP.
"Osobne si myslím, že tie kľúčové energetické podniky by mali byť v rukách štátu. A vždy, keď bola príležitosť sme úlohu štátu v týchto podnikoch posilnili, ako v prípade Transpetrolu či SPP. Naďalej si myslím, že toto by mal štát robiť, a či to bude robiť prostredníctvom napríklad štátneho SPP, alebo na to vytvorí nejaký špecializovaný holding, to by som v tejto chvíli neriešil. Keď uvidíme, že je potrebné vytvoriť holding, tak holding vytvoríme. V tejto chvíli sa tým nejako operatívne nezaoberáme, ale nepovedal by som, že je to mŕtva vec. V súčasnosti však vieme cez štruktúru SPP využiť pozíciu, že by sme vedeli vstupovať do predaja energetických podielov," povedal Žiga.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow