27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Steinová požiadala o prepočítanie hlasov aj v Michigane

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Prezidentská kandidátka Jill Steinová tvrdí, že prechmaty a potenciálne hackerské napadnutie skenovacích zariadení spochybňujú výsledky volieb.
WASHINGTON 30. novembra (WebNoviny.sk) - O ručné prepočítanie hlasov odovzdaných v prezidentských voľbách v americkom štáte Michigan požiadala prezidentská kandidátka Strany zelených Jill Steinová, ktorá rovnakú požiadavku vzniesla predtým v štátoch Pensylvánia a Wisconsin. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Vo všetkých troch štátoch vyhral voľby republikán Donald Trump. V Michigane porazil demokratku Hillary Clintonovú o 10.704 hlasov z takmer 4,8 milióna odovzdaných. Steinová tvrdí, že prechmaty a potenciálne hackerské napadnutie skenovacích zariadení spochybňujú výsledky volieb.

Prepočítanie hlasov v Michigane by sa mohlo začať už tento piatok. Je však vysoko nepravdepodobné, že by zvrátilo Trumpovo víťazstvo v ktoromkoľvek z týchto štátov. Podľa Steinovej prepočítanie hlasov zabezpečí bezúhonnosť volieb.
Republikáni upozornili, že prepočítanie hlasov bude stáť daňových poplatníkov viac ako 973.000 dolárov, ktoré musí Steinová uhradiť pri podaní svojej žiadosti o prepočítanie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow