26. máj 2019. Dušan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Stoltenberg: NATO a USA chcú dialóg s Rusmi založený na sile

SITA  1.2.2017 1.2.2017  

Spojené štáty sú podľa Jensa Stoltenberga oddané NATO.BRUSEL 1. februára (WebNoviny.sk) - Severoatlantická aliancia a nová americká administratíva nechcú konfrontáciu ani novú studenú vojnu s Ruskom, ale dialóg "založený na sile". Povedal to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
"Hovoril som s Donaldom Trumpom po tom, čo ho v novembri zvolili za prezidenta, a nedávno som hovoril aj s ministrom obrany (USA Jamesom) Mattisom. Obaja tlmočili rovnaký odkaz, že Spojené štáty sú oddané NATO," uviedol Stoltenberg pred schôdzkou s bulharským prezidentom Rumenom Radevom.
"Nechceme konfrontáciu, nechceme novú studenú vojnu. Držíme sa šance na otvorený politický dialóg s Ruskom. A odkaz od nastupujúcej administratívy je ten, že chce taktiež dialóg s Ruskom, ale založený na sile," uviedol šéf NATO.
"Pokiaľ ide o vzťahy s Ruskom, chcel by som zdôrazniť, že naša zvýšená prítomnosť v Európe je primeraná a proporcionálna reakcia na správanie Ruska, čoraz asertívnejšieho Ruska, ktoré v uplynulých rokoch výrazne nahromadilo svoju vojenskú silu a použilo ju proti svojmu susedovi," dodal Stoltenberg, ktorého citovala agentúra TASS.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow