19. september 2019. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Stredné Taliansko znova zasiahli silné zemetrasenia

SITA  18.1.2017 18.1.2017  

Z dediny Accumoli a z Amatrice, kde vlani zaznamenali väčšinu z takmer 300 obetí na životoch, už hlásili zrútenie viacerých poškodených budov. RÍM 18. januára (WebNoviny.sk) - Tri zemetrasenia v priebehu jednej hodiny zasiahli v stredu dopoludnia oblasť stredného Talianska, ktorú vlani postihla ničivá séria otrasov zeme.
Nové zemetrasenia pocítili výrazne aj v Ríme a najsilnejšie malo magnitúdu 5,5. Prvé zemetrasenie s magnitúdou 5,3 malo hypocentrum len deväť kilometrov pod povrchom v oblasti horského mestečka Amatrice, medzi mestami L'Aquila a Rieti, vyplýva z údajov talianskeho Národného geofyzikálneho a vulkanologického ústavu (INGV).
Nemecké Geologické výskumné centrum (GFZ) eviduje krátko po ňom druhé zemetrasenie s magnitúdou 5,5. Tretie malo magnitúdu 5,3. Z dediny Accumoli a z Amatrice, kde vlani zaznamenali väčšinu z takmer 300 obetí na životoch, už hlásili zrútenie viacerých poškodených budov.
V Rieti podľa talianskych médií evakuovali školy. Vlani v auguste zahynulo v regióne pri zemetrasení s magnitúdou 6,2 celkovo 299 ľudí. Mnohé obce sú úplne zničené a desaťtisíce ľudí, ktorí prišli o domovy, žijú v dočasných príbytkoch. V oblasti odvtedy opakovane zaznamenávajú otrasy zeme. V súčasnosti sa tam musia vyrovnávať aj s mrazivým počasím a množstvom snehu, ktoré do Európy priniesol arktický front.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow