30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Strelec z istanbulského nočného klubu je vycvičený zabijak

SITA  3.1.2017 3.1.2017  

Spôsob, akým atentátnik počas útoku postupoval, podľa experta ukazuje, že pravdepodobne strieľal do ľudí už aj predtým. ISTANBUL 3. januára (WebNoviny.sk) - Turecké médiá s odvolaním sa na bezpečnostných odborníkov v utorok uviedli, že muž, ktorý v istanbulskom nočnom klube zabil na silvestrovskej párty 39 ľudí, ďalších takmer 70 zranil a z miesta činu ušiel, je vysoko profesionálny zabijak.
V angličtine vychádzajúci denník Daily News citoval tureckého experta na boj proti terorizmu Abdullaha Agara - podľa neho spôsob, akým atentátnik počas útoku postupoval, ukazuje, že "je určite zabijak a pravdepodobne strieľal do ľudí už predtým".
Agar podľa denníka povedal, že "útočník je odhodlaný, lojálny, praktický, chladnokrvný znalec a vie, ako dosiahnuť svoj cieľ... pravdepodobne strieľal zo zbrane v skutočných oblastiach konfliktov".
Útočník z istanbulského nočného klubu Reina, ozbrojený zbraňou s dlhou hlavňou, zabil v nedeľu 1. januára v skorých ranných hodinách najprv policajta a civilistu pred klubom, potom vtrhol dnu a pálil na viacerých ľudí. Podľa odhadu ich tam bolo okolo 600.
Viac o útoku v istanbulskom klube:

Turci zverejnili selfie video údajného útočníka z Istanbulu

Útok v Istanbule odsúdili Merkelová, Putin i pápež

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow