12. december 2018. Otília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Študenti z Floridy žiadajú prísnejšie podmienky vlastníctva zbraní, stretnú sa s poslancami

 21.2.2018 21.2.2018  

WASHINGTON 21. februára (WebNoviny.sk) - Približne 100 študentov, ktorým sa podarilo prežiť útok mladíka na floridskej strednej škole, pricestovalo do Tallahassee, hlavného mesta štátu, kde chcú presvedčiť zákonodarcov, aby sprísnili podmienky vlastníctva zbraní.
Na miesto dorazili len niekoľko hodín pred tým, ako tamojší poslanci zamietli návrh zakázať vlastníctvo útočných zbraní, z ktorých jednu použil aj páchateľ masakru. Študenti plánujú uskutočniť pred budovou zákonodarného zboru protest a neskôr by sa mali s poslancami stretnúť osobne.
Po prvý raz sa k ostro diskutovanej téme o podmienkach vlastníctva zbraní začali vyjadrovať študenti, ktorým sa podarilo školský útok prežiť. Ich úsilie sa stáva začiatkom národného hnutia "Nikdy viac", ku ktorému sa už pripojili tisícky ľudí vrátane známych osobností, ako napríklad George a Amal Clooney, Steven Spielberg, či Oprah Winfrey.

Odporúčame:Americký prezident Trump v súvislosti so streľbou na škole skritizoval FBI

Bývalý študent strednej školy v Parklande, 19-ročný Nikolas Cruz, zastrelil 17 bývalých spolužiakov legálne držanou poloautomatickou zbraňou. Vlastnil ju napriek tomu, že ho zo školy vylúčili, že mal psychické problémy a že o ňom ako o potenciálnej hrozbe vedeli úrady. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com.
Viac k témam: Florida, streľba na strednej škole, USAZdroj: Webnoviny.sk - Študenti z Floridy žiadajú prísnejšie podmienky vlastníctva zbraní, stretnú sa s poslancami © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow