22. jún 2018. Paulína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Štyria muži spájaní s útokmi v Barcelone a Cambrils predstúpili pred súd

 22.8.2017 22.8.2017  

MADRID 22. augusta (WebNoviny.sk) - Štyria pravdepodobní členovia teroristickej bunky, ktorá stojí za nedávnymi útokmi v Španielsku, sa v utorok postupne postavia pred súd.
Štyroch mužov zatkli minulý týždeň pre ich údajné zapojenie sa do plánovania alebo uskutočnenia útokov v Barcelone a v prímorskom meste Cambrils. Vypovedať budú pred súdom v Madride, kde sa rozhodne, či ich pošlú do väzby alebo prepustia.

Odporúčame:Teroristi, ktorí útočili v Barcelone a Cambrils, sú už mŕtvi alebo vo väzení

Podozrivými sú Driss Oukabir, Mohammed Aalla, Salh el Karib a Mohamed Houli Chemal, informovali španielske médiá. Troch z nich zatkli v meste Ripoll, štvrtého v Alcanare južne od Barcelony, kde našli po náhodnom výbuchu aj dom s pripravovanými výbušninami.
Ako prvý sa pred sudcu postavil 21-ročný Chemlal, ktorý výbuch prežil a môže tak objasniť motívy celkovo 12-člennej bunky, ktorá zabila 15 ľudí a 120 ďalších zranila.

Odporúčame:Aktualizované: Polícia zastrelila útočníka z Barcelony, bol opásaný falošnými výbušninami

Posledného unikajúceho podozrivého Younesa Abouyaaqouba polícia zastrelila v pondelok v Subirats. Dvaja ďalší zomreli pri výbuchu domu s výbušninami a piatich zastrelili počas útoku v Cambrils.

Zobraziť fotogalériu k článku:Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

Viac k témam: Španielsko, teroristický útok, teroristický útok v Barcelone, terorizmusZdroj: Webnoviny.sk - Štyria muži spájaní s útokmi v Barcelone a Cambrils predstúpili pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow