18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Súd uznal strelca z Charlestonu vinným, hrozí mu trest smrti

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Mladíka porota uznala za vinného vo všetkých 33 bodoch obžaloby, vrátane deväťnásobnej vraždy. WASHINGTON 16. decembra (WebNoviny.sk) - Americká súdna porota uznala vo štvrtok za vinného 22-ročného Američana Dylanna Roofa v prípade masakru, ktorý sa stal vlani v júni v černošskom kostole v meste Charleston amerického štátu Južná Karolína. Mladík, pre ktorého teraz prokuratúra žiada trest smrti, v tomto kostole zastrelil deväť černošských veriacich.
Porota zložená z troch Afroameričanov a deviatich belochov sa o citovanom verdikte radila dve hodiny. Belošského mladíka uznala za vinného vo všetkých 33 bodoch obžaloby, vrátane deväťnásobnej vraždy, ozbrojeného prepadnutia a náboženskej nenávisti. Roof pri čítaní verdiktu neprejavil žiadne emócie.
Rozhodnutie o výške trestu by mala porota vyriecť v januári, pričom Roofovi hrozí trest smrti alebo doživotie. Belošského útočníka, vtedy 21-ročného Dylanna Storma Roofa, zadržali krátko po streľbe zo 17. júna 2016, kedy v kostole v centre Charlestonu zastrelil deväť ľudí.
Podľa svedkov mladík počas útoku vykrikoval rasistické urážky, pričom všetci deviati zastrelení boli Afroameričania. Predtým sa nechal fotografovať s vlajkou Konfederácie, ktorá pre mnohých Američanov symbolizuje otroctvo a rasizmus.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow