19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Súd v Granade skrátil trest Kukučovej za Bushovu vraždu

SITA  16.1.2017 16.1.2017  

Mária Kukučová strávi v španielskom väzení o takmer dva roky menej, ako by podľa pôvodného rozsudku mala.GRANADA 16. januára (WebNoviny.sk) - Španielsky odvolací súd zrušil rozsudok šesť mesiacov väzenia nepodmienečne, vynesený nad slovenskou občiankou Máriou Kukučovou za to, že v roku 2014 násilne vnikla do domu svojho bývalého milenca Andrewa Busha, ktorého následne zastrelila.
Súd v meste Granada zároveň skrátil Kukučovej (26) trest za Bushovu vraždu z 15 na 13 rokov a deväť mesiacov, čo znamená, že Slovenka strávi v španielskom väzení o takmer dva roky menej, ako by podľa pôvodného rozsudku mala. Kukučová si svoj trest odpykáva vo väznici v Granade, kam ju po bitke s inou odsúdenou premiestnili z nápravného zariadenia pri Malage. O skrátení Kukučovej trestu rozhodol trojčlenný senát odvolacieho súdu v dnes zverejnenom 13-stranovom dokumente vypracovanom na základe konania, ktoré prebehlo v decembri.
Andrew Bush (48) vlastnil a spravoval klenotníctvo v Británii, neskôr sa presťahoval do španielskej Marbelly, kde vlastnil vilu v hodnote tri milióny libier. S Kukučovou sa rozišiel približne mesiac pred osudným incidentom. Kukučová podľa svojich slov strávila v apríli 2014 vo vile sama dva dni a s Bushom sa tam stretla, keď sa vrátil aj so svojou novou ruskou priateľkou Mariou Korotajevovou.
Podnikateľ Korotajevovej povedal, aby ho počkala pred domom a s Kukučovou sa začal hádať. Slovenka uviedla, že vytiahol zbraň, ktorá potom pri ich následnom zápase vystrelila. Súd v Malage jej argumenty neuznal a za vraždu ju odsúdil na 15 rokov väzenia. Okrem toho je Kukučová povinná zaplatiť dcére a sestre zavraždeného odškodné vo výške takmer 160.000 libier.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow