19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Súd zbavil viny mladíka, ktorého popravili pred 21 rokmi

SITA SITA SITA  4.12.2016 4.12.2016  

Čínsky najvyšší súd však v piatok rozhodol, že fakty, s ktorými sa v tomto prípade pracovalo neboli jasné, a že dôkazový materiál bol 'nedostatočný'. PEKING 4. decembra (WebNoviny.sk) - Čínsky najvyšší súd zbavil viny mladého muža, ktorého pred 21 rokmi usvedčili a následne popravili za znásilnenie a vraždu. Dvadsaťročného Nie Šu-pina zastrelila v roku 1995 popravná čata po tom, ako ho usvedčili zo znásilnenia a vraždy ženy v meste Š'-ťia-čuang ležiacom v provincii Che-pej.
Čínsky najvyšší súd však v piatok rozhodol, že fakty, s ktorými sa v tomto prípade pracovalo neboli "jasné", a že dôkazový materiál bol "nedostatočný". Pred 11 rokmi sa pritom k spáchaniu tohto činu prihlásil iný muž, súd však jeho tvrdenie odmietol. Rodina popraveného mladíka, ktorá desiatky rokov volá po očistení jeho mena a ktorá dosiahla, že sa prípad stal v Číne veľmi známym, svojim priaznivcom poďakovala.
Je však pravdepodobné, že mnohí ľudia nebudú očistenie mladíka vnímať ako schopnosť čínskeho súdnictva naprávať napáchané krivdy; naopak v ňom budú vidieť odhalenie pretrvávajúcich slabín a nedostatkov tohto systému, píše na svojej webstránke stanica BBC.
Čínske súdy usvedčia viac ako 99 percent obžalovaných. Presný počet popráv, ktoré sa v dôsledku toho v krajine vykonávajú, je síce štátnym tajomstvom, predpokladá sa však, že toto číslo každoročne dosahuje niekoľko tisíc. Zmena verdiktu je veľmi neobvyklým javom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow