20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Súdy zrušili Trumpove rozhodnutie, transrodové osoby budú môcť slúžiť v armáde USA

 11.12.2017 11.12.2017  

WASHINGTON 11. decembra (WebNoviny.sk) - Transrodové osoby sa budú môcť od 1. januára prihlásiť do armády Spojených štátov, a to aj napriek námietkam prezidenta Donalda Trumpa.
Pre Associated Press to uviedli predstavitelia Pentagonu.

Odporúčame:Aktualizované: Trump podľa Hamasu „otvoril brány do pekla“, k otázke Jeruzalema sa zíde Bezpečnostná rada OSN

Novou politikou reagujú na rastúci právny tlak na riešenie tohto problému a tiež na prekážky, ktoré by musela federálna vláda prekonať, aby presadila požiadavku Donalda Trumpa zakázať transrodovým osobám slúžiť v armáde. Dva federálne súdy už vydali rozsudky, ktorými Trumpove rozhodnutie zamietli.
Pred prijatím do armády budú musieť transrodové osoby splniť dlhý zoznam podmienok týkajúcich sa ich fyzického a duševného stavu. Pripojiť sa k armáde bude pre nich teda možné, ale náročné. Veliteľ David Eastburn uviedol, že zápis transrodových osôb sa začne 1. januára.
Viac k témam: Armáda USA, Donald Trump, USAZdroj: Webnoviny.sk - Súdy zrušili Trumpove rozhodnutie, transrodové osoby budú môcť slúžiť v armáde USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow