29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Sulík ostro reaguje na Ficov výrok o extrémizmu

SITA SITA SITA  18.11.2016 18.11.2016  

Ficova reakcia k extrémizmu je podľa Richarda Sulíka urážkou ľudí so zdravým rozumom.BRATISLAVA 18. novembra (WebNoviny.sk) - Výrok predsedu vlády Roberta Fica, že pravicový extrémizmus je na vzostupe, lebo mu novinári robia reklamu, je podľa lídra politickej strany SaS Richarda Sulíka urážkou všetkých ľudí na Slovensku, ktorí používajú svoj vlastný rozum.
"Je to zároveň hanebný pokus Roberta Fica zbaviť sa zodpovednosti za závažné zlyhania štátu v odhaľovaní a trestaní aktérov korupčných afér a v presadzovaní rovnosti pred zákonom, ktorá by mala platiť pre každého občana bez výnimky," povedal Sulík.
Odporúčame:

Fico obedoval s vysokoškolákmi, najväčšou výzvou vyššie mzdy

Vrcholom extrémizmu a pohŕdaním dobrými mravmi zo strany predsedu vlády Fica je podľa Sulíka jeho pobyt v luxusnom byte človeka podozrivého zo závažných daňových podvodov Ladislava Bašternáka, ktorý si užíva neodôvodnenú trestnoprávnu imunitu.
"Zlyhania vládnych politikov v kombinácii s nespravodlivými majetkovými rozdielmi, ktoré vznikajú ako dôsledok oligarchizácie spoločnosti, sú zdrojom obrovskej frustrácie občanov a vodou na mlyn rôznych extrémov," dodal Sulík.
Pôdou pre nespokojnosť a extrémizmus sú podľa predsedu SaS aj aktuálne zistenia Transparency Internacional, podľa ktorých každá ôsma slovenská domácnosť, ktorá počas minulého roka prišla do kontaktu s vybranými verejnými inštitúciami, zaplatila úplatok. "Zvaľovaním viny na novinárov, ktorí si plnia svoje informačné povinnosti, premiér Fico poskytuje slovenskej verejnosti ďalší dôkaz o strate súdnosti, čo len urýchľuje jeho politický pád," uzavrel predseda liberálov.

Na otázku o pravicovom extrémizme Fico vo štvrtok odpovedal, že je v súčasnosti na takom vzostupe, aký priestor mu vytvárajú médiá. "Robíte im reklamu a potom sa nečudujte, že títo ľudia sú možno čím ďalej atraktívnejší a zaujímavejší," povedal Fico.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow