15. november 2018. Leopold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Sulík: Taliansko môže byť spúšťač zmien v Európe

SITA  2.1.2017 2.1.2017  

Richard Sulík si myslí, že Matteo Renzi v Taliansku urobil rovnakú chybu ako David Cameron vo Veľkej Británií.BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) - V Taliansku odstúpil z funkcie ľavičiar Matteo Renzi. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA líder liberálov a europoslanec Richard Sulík (SaS), referendum v Taliansku ho mrzí.
"Referendová otázka bola dobrá, išlo o obmedzenie právomoci senátu a zníženie počtu jeho členov. Ja by som senát zrušil celkom. Ľudia to neodmietli, ale Renzi spravil chybu, lebo spojil svoj politický osud s výsledkom referenda," povedal Sulík, podľa ktorého sa mal Renzi poučiť od Davida Camerona po referende o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie.
"Budú predčasné voľby v Taliansku a môže sa zvýšiť tlak, aby nefinancovali juh Talianska alebo naozaj zavrú hranice a začnú migrantov vracať, a tak by porušili Ženevskú dohodu," vyratúva situáciu v Taliansku, ktorá môže ovplyvniť aj zvyšok EÚ.
Sulík súhlasí s výrokom premiéra Roberta Fica, že ak dôjde k destabilizácii EÚ, bude za to zodpovedný Renzi. "No situácia závisí od toho, kedy budú voľby v Taliansku. Táto krajina môže byť ten spúšťač rozsiahlych zmien v Európe, ale Renzi nebude dôvodom. Európa sa viac socializuje a tlačí na integráciu, čo ľudia nechcú. Ak nebude za destabilizáciou Renzi, bude to niekto ďalší. Sedíme na sude s pušným prachom," uzavrel Sulík.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow