19. júl 2018. Dušana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Sulík vidí v pôdohospodárstve nevyužitý potenciál, predstavil nových straníckych expertov

 12.10.2017 12.10.2017  

BRATISLAVA 12. októbra (WebNoviny.sk) - Novou tímlíderkou strany SaS pre pôdohospodárstvo sa stala riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska Jarmila Halgašová. Na štvrtkovej tlačovej besede o tom informoval predseda liberálov Richard Sulík. Expertom SaS na potraviny bude člen strany Miroslav Žiak.

Strata pracovných miest

"Obaja noví experti sa témam poľnohospodárstva a potravín dlhodobo venujú na celoslovenskej úrovni a budú pre nás prínosom," povedal Sulík.

Odporúčame:Brusel uznal dvojakú kvalitu potravín za problém a vydal usmernenie k súčasnej legislatíve

Ako uviedol, v rezorte pôdohospodárstva vidí strana obrovský nevyužitý potenciál. "Považujeme za obrovskú škodu, že sa Slovensko nachádza na posledných miestach podielu domácich potravín. Toto chceme zmeniť a zastaviť tento úpadok poľnohospodárstva. Problémom v ňom je aj strata pracovných miest, s ktorou sa chceme vysporiadať tiež," zdôraznil šéf SaS.

Tromi zásadami proti úpadku

Tímlíderka pre pôdohospodárstvo by chcela pomôcť najmä podnikateľom v poľnohospodárstve, potravinárstve a lesnom hospodárstve. Význam poľnohospodárstva a potravinárstva od roku 1989 podľa nej kontinuálne klesá.
"Pritom práve tieto rezorty by mohli najviac pomôcť zamestnanosti v problémových regiónoch s nezamestnanosťou. Máme preto za cieľ zabrániť úpadku poľnohospodárstva a potravinárstva, ktorý chceme dosiahnuť tromi zásadami, a to nárokovateľnosťou, transparentnosťou a konkurencieschopnosťou," uviedla Halgašová.
Expert SaS na potraviny Miroslav Žiak chce bojovať s byrokraciou a legislatívnym zaťažením v pôdohospodárstve, ktoré bránia jeho väčšiemu rozmachu. Okrem zníženia administratívnej záťaže chce strana priniesť nový zákon o potravinách, ktorý bude riešiť úradnú kontrolu potravín, a tú by mal podľa liberálov riešiť samostatný nový úrad.
Viac k témam: Jarmila Halgašová, Miroslav Žiak, SaS Sloboda a SolidaritaZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Sulík vidí v pôdohospodárstve nevyužitý potenciál, predstavil nových straníckych expertov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow