21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Sulíkova SaS podáva trestné oznámenie v kauze zámeny pozemkov ministerstvom vnútra

 5.5.2017 5.5.2017  

BRATISLAVA 5. mája (WebNoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podáva v súvislosti s medializovanou kauzou zámeny pozemkov ministerstva vnútra za byty pre policajtov v bratislavskej Vrakuni trestné oznámenie.
"Máme podozrenie, že štátni zamestnanci, ktorí tento obchod zorganizovali, nenakladali s prebytočným majetkom štátu s maximálnou hospodárnosťou a v súlade so zákonom o správe majetku štátu,“ uviedol vo vyhlásení podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Odporúčame:Matovičovo OĽaNO viní Kaliňáka, že výmenou lukratívnych pozemkov za byty okradol ľudí o milión eur

Podozrenie podľa liberálov umocňuje aj personálne pozadie transakcie, v ktorej sa vyskytujú súrodenci Bašternákovci a ľudia s väzbami na stranu Smer-SD.
"Zároveň žiadame Najvyšší kontrolný úrad, aby celý prípad preveril. Milión eur, čo je odhadovaná suma, o ktorú mal štát prísť pre zámenu pozemkov, je síce len omrvinkou v rozsiahlom tunelovaní štátneho majetku za vlád Roberta Fica, ale je dosť vysoká na to, aby sa o ňu kontrolný úrad i orgány činné v trestnom konaní zaujímali,“ poznamenal predseda SaS Richard Sulík.
Poslanci NR SR za SaS zároveň podľa vyhlásenia strany využijú svoje právo a budú žiadať ministra vnútra Roberta Kaliňáka o podrobné vysvetlenie postupu jeho podriadených.

 

Viac k témam: Ľubomír Galko, ministerstvo vnútra SR, Richard Sulík, Robert Kaliňák, SaS Sloboda a SolidaritaZdroj: Webnoviny.sk - Sulíkova SaS podáva trestné oznámenie v kauze zámeny pozemkov ministerstvom vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow