29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Supertajfún Nock-Ten zasiahol Filipíny, blíži sa k Manile

SITA  25.12.2016 25.12.2016  

Prudký vietor, dážď a vlnobitie ohrozujú husto obývané oblasti, kde úrady vyzývali občanov, aby napriek oslavám Vianoc nezostávali doma a zhromaždili sa v evakuačných strediskách.
MANILA 25. decembra (WebNoviny.sk) - Silný tajfún Nock-Ten zasiahol východné pobrežie Filipín, kde tak musia státisíce ľudí tráviť vianočné sviatky mimo domova. V súlade s predpoveďami tzv. supertajfún udrel na pevninu v oblasti ostrova Catanduanes, pričom rýchlosť vetra v nárazoch dosahovala 255 kilometrov za hodinu.
Na ostrove tvoriacom rovnomennú provinciu zlyhávajú elektrorozvodné a komunikačné siete, zatiaľ však nie sú hlásené nijaké prípady zranenia osôb. Ochromená je taktiež letecká a lodná doprava.
Tajfún sa teraz presúva ďalej smerom na západ, pričom jeho trasa vedie cez hlavný filipínsky ostrov Luzon. V pondelok sa priblíži aj k filipínskej metropole Manila, pri prechode hornatým vnútrozemím by však mohol zoslabnúť.
Prudký vietor, dážď a vlnobitie ohrozujú husto obývané oblasti, kde úrady vyzývali občanov, aby napriek oslavám Vianoc nezostávali doma a zhromaždili sa v evakuačných strediskách. Guvernér jednej z provincií sa ľudí snažil presvedčiť aj prísľubom, že dostanú pečené bravčové mäso, ktoré je na Filipínach obľúbeným vianočným pokrmom.
Väčšina obyvateľov Filipín sa hlási k rímskokatolíckemu vyznaniu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow