29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Švajčiari neodhlasovali rýchly ústup od jadra, hovorí odhad

SITA SITA SITA  27.11.2016 27.11.2016  

Po havárii v japonskej jadrovej elektrárni Fukušima sa švajčiarska vláda rozhodla postupne do roku 2050 prejsť na výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov.BERN 27. novembra (WebNoviny.sk) - Švajčiarski voliči v nedeľňajšom referende podľa odhadu televíznej stanice SRF odmietli návrh, aby vláda urýchlila ústup krajiny od využívania jadrovej energetiky. Podľa odhadu televíznej stanice je za návrh 45 percent účastníkov referenda a proti 55 percent.
Návrh, ktorý podporuje Strana zelených, by znamenal zatvorenie troch z piatich švajčiarskych jadrových elektrární na budúci rok s tým, že posledná jadrová elektráreň by ukončila prevádzku v roku 2029.
Po havárii v japonskej jadrovej elektrárni Fukušima sa švajčiarska vláda rozhodla postupne do roku 2050 prejsť na výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov. Vláda uviedla, že jadrové elektrárne by mali pokračovať v činnosti dovtedy, kým sa budú považovať za bezpečné. Nestanovila však presný harmonogram odchodu od jadrovej energetiky.
Päť švajčiarskych jadrových elektrární sa na celkovej produkcii elektriny v krajine v súčasnosti podieľa približne tretinou. Vláda už odsúhlasila postup, na základe ktorého sa terajšie jadrové elektrárne nebudú nahrádzať novými.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow