19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Švédsko vyhostí piatich afganských tínedžerov, ktorí znásilnili chlapca

 8.3.2017 8.3.2017  

ŠTOKHOLM 8. marca (WebNoviny.sk) - Švédsky odvolací súd v stredu zvrátil rozhodnutie súdu nižšej inštancie a nariadil vyhostiť z krajiny piatich neplnoletých Afgancov, ktorí boli odsúdení za znásilnenie mladistvého chlapca s priťažujúcimi okolnosťami.
Súčasne im zakázal vrátiť sa v najbližších 10 rokoch do Švédska. Odvolací súd v Štokholme oznámil, že "dôvody pre vyhostenie prevážia dôvody proti nemu".
Okresný súd v Uppsale v decembri rozhodol, že afganských tínedžerov nemožno vyhostiť, pretože majú menej ako 18 rokov a tiež vzhľadom na zhoršenie bezpečnostnej situáciu v Afganistane. Neplnoletých žiadateľov o azyl, ktorí prišli do Švédska bez sprievodu dospelej osoby, odsúdil na tresty odňatia slobody v špecializovanom zariadení pre mladistvých.
Chlapci v októbri odvliekli iného neplnoletého Afganca do lesa, kde ho ohrozovali s nožom a znásilnili ho. Obhajoba bezprostredne na rozhodnutie odvolacieho súdu nereagovala.
Viac k témam: Afganistan, krimi, švédsko, utečenci, znásilnenieZdroj: Webnoviny.sk - Švédsko vyhostí piatich afganských tínedžerov, ktorí znásilnili chlapca © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow