19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Sýrske vládne jednotky dobyli ďalšiu štvrť v meste Aleppo

SITA SITA SITA  3.12.2016 3.12.2016  

Jednotky sýrskej armády podľa správy obsadili po prudkých bojoch štvrť al-Báb v severovýchodnej časti územia kontrolovaného povstalcami.
DAMASK 3. decembra (WebNoviny.sk) - Sýrske vládne jednotky a ich spojenci dobyli ďalšiu štvrť v obkľúčenej východnej časti mesta Aleppo, ktorú dosiaľ ovládali povstalci. Informovala o tom dnes monitorovacia skupina Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).
Jednotky sýrskej armády podľa správy obsadili po prudkých bojoch štvrť al-Báb v severovýchodnej časti územia kontrolovaného povstalcami. Opozičné ozbrojené skupiny tak ovládajú čoraz menej štvrtí na východe rozdelenej severosýrskej metropoly.
Odporúčame:

Vládne sily dobyli už približne 40 percent východného Aleppa

Sýrska armáda a jej spojenci vedú od polovice novembra mohutnú ofenzívu na povstalcami kontrolované oblasti Aleppa. Armáda dosiaľ rýchlo postupovala vďaka masívnej leteckej a delostreleckej podpore a tomu, že na vzbúrencov útočila naraz na niekoľkých frontoch. Podľa povstalcov sa sily lojálne prezidentovi Bašárovi Asadovi snažia vraziť klin do povstaleckého sektora a rozdeliť ho na dve časti.
Z oblasti bojov hromadne utekajú civilisti. Podľa OSN len v posledných dňoch unikli pred tamojšími bojmi desaťtisíce ľudí. Šéf humanitárnych operácií OSN Stephen O'Brien v stredu vyhlásil, že strany sýrskeho konfliktu v Aleppe systematicky ignorujú medzinárodné humanitárne a vojnové právo. Z východného Aleppa sa podľa neho môže stať "jeden obrovský cintorín".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow