21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Taliansky najvyšší súd potvrdil trest pre kapitána Costa Concordie, odsedí si 16 rokov

 12.5.2017 12.5.2017  

RÍM 12. mája (WebNoviny.sk) - Taliansky najvyšší súd dnes definitívne potvrdil 16-ročný trest odňatia slobody pre Francesca Schettina, bývalého kapitána stroskotanej výletnej lode Costa Concordia.
Po vynesení verdiktu Najvyššieho kasačného súdu už nič nebráni tomu, aby 56-ročný Schettino nastúpil do výkonu vymeraného väzenského trestu, informovala agentúra DPA.

Vyhol sa kontaktu s novinármi

Sudcovia potvrdili pôvodný verdikt z februára 2015, keď prvostupňový súd bývalého kapitána uznal za vinného vo veci neúmyselného zabitia, spôsobenia zranení, predčasného opustenia lode a ďalších závažných trestných činov. Vlani v máji dospel k tomu istému záveru aj odvolací súd.
Schettino čakal na oznámenie verdiktu na tajnom mieste neďaleko rímskej väznice Rebibbia. Svoj byt v juhotalianskom mestečku Meta di Sorrento opustil, aby sa vyhol kontaktu s novinármi.

Rozsudok bude rešpektovať

Kapitánov právnik Donato Laino podľa agentúry APA povedal, že Schettino, s ktorým sa telefonicky spojil, bude rozsudok rešpektovať. Zároveň avizoval, že verdikt preskúma a nevylúčil, že by sa mohol obrátiť na Európsky súd pre ľudské práva. Hoci Schettino urobil chyby, nie je podľa Laina zodpovedný za všetko, z čoho je obviňovaný.
Costa Concordia so 4252 osobami na palube sa pod Schettinovým velením odklonila 13. januára 2012 zo svojej plánovanej trasy a pri talianskom ostrove Giglio narazila na skaliská. Následne sa čiastočne potopila, pričom zahynulo 32 ľudí.
Viac k témam: Costa Concordia, TalianskoZdroj: Webnoviny.sk - Taliansky najvyšší súd potvrdil trest pre kapitána Costa Concordie, odsedí si 16 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow