27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Tento rok bol podľa Pčolinského prelomový, ukázal pravú tvár vládnej koalície

 20.12.2017 20.12.2017  

BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) – Končiaci sa rok podľa podpredsedu poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Petra Pčolinského bol v oblasti politiky prelomový, pretože ukázal pravú tvár vládnej koalície.
Ako povedal v stredu pre agentúru SITA, napriek vyhláseniam od volieb o vláde kontinuity, porozumenia a spolupráci, ukázal sa pravý opak.

Odporúčame:Fico, Danko, Sulík a Kollár hovorili aj o možných predčasných voľbách

„Vládna koalícia drží pokope len s ťažkosťami, pokojne ju môžeme teda nazývať jej pravým menom – zlepenec,“ vyhlásil Pčolinský. Rok 2018 môže byť preto podľa Pčolinského rokom, keď sa vláda rozpadne a budú predčasné voľby.

Donútili zaoberať sa exekúciou

Rok 2017 podľa Pčolinského ukázal, že pôsobenie hnutia Sme rodina v politike je oprávnené, keď dokázali určovať mnohé témy aj pre vládnu koalíciu.
„Ako príklad spomeniem fakt, že po našom tlaku od parlamentných volieb bola vláda donútená sa zaoberať problémom exekúcií. Pripravuje vlastný návrh zákona o exekučnej amnestii, hoci ten náš už odmietla trikrát,“ povedal s tým, že tiež v sociálnej oblasti sme svedkami toho, že návrhy zákonov Sme rodina koalícia nepodporí, ale na ďalšej schôdzi ich predloží ako vlastné.

Programová alternatíva vlády

Hnutie teda podľa Pčolinského dokázalo určovať mnohé témy a dokázalo tak vyslať jasný signál voličom, že vie ponúknuť programovú alternatívu tejto vláde.

Odporúčame:Fico zaútočil na Kollára, nazval ho presláveným pedofilom podozrivým z obchodovania s drogami

„Naša podpora vo verejnosti sa stabilizovala v roku 2017 na úrovni 8,5 - 9,5 percenta, čo je takmer 50-percentný nárast od parlamentných volieb v roku 2016. Odzrkadľuje sa to aj pri budovaní štruktúr nášho hnutia, keďže ku konca roka sa priblížime k skoro 1 000 členom a vyše 60 okresným organizáciám, čo nás radí na prvé miesto medzi opozičnými stranami vo veľkosti členskej základne,“ zdôraznil Pčolinský.
Viac k témam: Peter Pčolinský, Robert Fico, Sme Rodina Boris KollárZdroj: Webnoviny.sk - Tento rok bol podľa Pčolinského prelomový, ukázal pravú tvár vládnej koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow