26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Terorista z Berlína písal odkaz iba 21 minút pred útokom

SITA  29.12.2016 29.12.2016  

Anis Amri na vianočných trhoch v Berlíne kamiónom pripravil o život 12 ľudí a ďalšie desiatky zranil.BERLÍN 29. decembra (WebNoviny.sk) - Predpokladaný útočník z berlínskeho vianočného trhu, ktorý tam 19. decembra kamiónom pripravil o život 12 ľudí a ďalšie desiatky sčasti ťažko zranil, iba krátko pred samotným útokom, o 19.41 h napísal prostredníctvom internetovej služby Telegram spoločníkovi, že už sedí v kamióne a "všetko je v poriadku".
Súčasne požiadal túto osobu, ktorú oslovoval "brat môj", aby sa za neho modlila. Následne jej zaslal záber zachytávajúci volant vozidla a časť prístrojovej dosky kamióna. Informovalo o tom dnes internetové vydanie denníka Der Spiegel bez uvedenia zdrojov.

ÚTOK V BERLÍNE

Kamión, ktorého sa Tunisan Anis Amri zmocnil predtým, ako premohol poľského vodiča Lukasza Urbana a spôsobil mu smrteľné zranenia, vrazil do davu na vianočných trhoch o 21 minút neskôr a zanechal tam spúšť.
Adresát spomínaného posolstva zatiaľ nie je známy a jeho identita je predmetom vyšetrovania. Či ním eventuálne bol 40-ročný ďalší Tunisan, ktorého dnes predbežne zadržala nemecká polícia a o ktorého prípadnom uväznení sa rozhodne najskôr vo štvrtok, ukážu až nasledujúce hodiny, prípadne dni.
Atentátnikovi sa z miesta činu podarilo ujsť, aby sa zrejme cez Holandsko a Francúzsko po trase Nijmegen-Lyon-Chambéry-Turín dostal do Talianska. Po krátkom pobyte v Miláne ho pri prestrelke po pokuse o rutinnú kontrolu jeho dokumentov zlikvidovala policajná hliadka v Sesto San Giovanni neďaleko Milána v noci na 23. decembra. Zatiaľ však nevedno, prečo Amri smeroval práve do Talianska a prečo si na to zvolil spomínanú trasu.
Odporúčame:

Talianska polícia zastrelila teroristu z trhov v Berlíne

Je známa trasa, ako sa terorista z Berlína dostal do Milána

Prišli sme vás vyvraždiť, prasce. Vyhráža sa vrah z Berlína

Terorista z Berlína bol aj v Holandsku, našli SIM kartu

Pitva ukázala, kedy terorista z Berlína zabil kamionistu

Identifikovali všetky obete teroristického útoku v Berlíne

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow