20. október 2020. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Thajsko má nového kráľa, na trón zasadol Ráma X.

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Mahá Vatčirálongkón je desiatym kráľom v 234-ročnej dynastii Chakri, ktorá sa začala kráľom Ramom I. v roku 1782. BANGKOK 1. decembra (WebNoviny.sk) - Thajský korunný princ Mahá Vatčirálongkón sa vo štvrtok oficiálne ujal trónu ako kráľ Ráma X. po svojom zosnulom a veľmi uctievanom otcovi, ktorý vládol krajine 70 rokov. Informovali o tom všetky televízne stanice v krajine. Kráľ prijal vo Veľkom paláci v Bangkoku na audiencii najvyšších ústavných činiteľov a regenta, informovala tlačová agentúra DPA.
Vatčirálongkón je desiatym kráľom v 234-ročnej dynastii Chakri, ktorá sa začala kráľom Ramom I. v roku 1782. Jeho otec Pchúmipchón Adundét zomrel 13. októbra vo veku 88 rokov. Bol najdlhšie vládnucim monarchom sveta. V Thajsku - krajine zažívajúcej na politickej scéne časté turbulencie - panoval 70 rokov a pôsobil ako zjednocujúca vnútroštátna sila.
Vatičirálongkóna, svoje druhé dieťa a jediného syna, vymenoval za svojho následníka v roku 1972. Nový kráľ má 64 rokov. Thajsko má v súčasnosti vojenskú vládu, ktorá je dôsledkom vojenského prevratu z mája 2014. Vládnuci vojenský režim prisľúbil, že v roku 2017 sa uskutočnia všeobecné voľby.
Niektoré rozhodnutia vojenskej vlády však naďalej vzbudzujú obavy: podľa novej ústavy totiž o novom premiérovi bude hlasovať juntou vymenovaný Senát.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow