11. december 2018. Hilda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Tisíce ľudí demonštrovali v Prahe za legalizáciu marihuany

 6.5.2017 6.5.2017  

PRAHA 6. mája (WebNoviny.sk) - Tisícky ľudí v sobotu v českej metropole demonštrovali za legalizáciu marihuany. V poradí už 20. pochod s názvom Million Marihuana March prilákal približne 7000 účastníkov, informujú tamojšie médiá.

Dav vyrazil z Karlovho námestia

Demonštranti niesli transparenty so sloganmi ako "Konopné rastliny do každej rodiny", pričom na čele sprievodu išlo niekoľko alegorických vozov. Dav vyrazil z Karlovho námestia na ostrov Štvanice, kde bude kultúrny program.
Cieľom pražskej akcie bolo podľa organizátorov upozorniť na pretrvávajúci zákaz tejto mäkkej drogy v krajine a úprava príslušnej legislatívy.

Požiadavka demonštrantov

Demonštranti požadujú, aby bolo možné marihuanu vlastniť a pestovať pre vlastné potreby.
Súčasné české zákony totiž aplikáciu marihuany povoľujú iba vážne chorým ľuďom ako formu terapie. Podľa vlády má s marihuanou skúsenosť až tretina Čechov vo veku 15 až 64 rokov, informuje webový spravodajský portál Novinky.cz.
Nadmerné užívanie tohto opiátu však môže viesť k strate kontroly, poklesu sústredenia a výkonu, k nespavosti, ako aj depresiám. Mladí Česi patria v Európe k rekordmanom v užívaní marihuany, pričom tiež viac podceňujú riziká.
Viac k témam: drogy, marihuana, Praha, protestZdroj: Webnoviny.sk - Tisíce ľudí demonštrovali v Prahe za legalizáciu marihuany © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow